Egyéb foglalkozások
Társasjáték szakkör
„Többet megtudhatsz másokról egy óra játékkal, mint egy év beszélgetés alatt.” Platón
A társasjáték-szakköri foglalkozások célja, hogy a kollégista diákoknak a játék élménye mellett biztosítsa a teljes értékű kikapcsolódást, valamint erősítse a tanulók közötti társas kapcsolatokat és az együttműködési készséget. A játéknak többféle hatása ismert: fejleszti egész személyiségét, feszültséget old és egyben örömforrás is. Tanítja a használóit arra, hogy meg tudjanak birkózni a feszültséggel, tudják elviselni a kudarcot, és átérezzék a győzelem okozta boldogságot.
„Törimozi” szakkör
A szakkör célja, a diákok történelmi ismereteinek bővítése nem tantermi keretek között. Egy adott korszak/esemény megismerése a filmen keresztül. A szakkörök időtartamához igazítva egy filmet több alkalommal tudnánk megnézni. Az első alkalom elején átbeszélnénk az adott történelmi korszakot, és a filmben megjelenő helyszíneket az adott korszakra vetítve. A film megnézését követően kielemeznénk a filmet. Például: mennyire tetszettek a jelenetek, az iskolában szerzett ismeretei alapján mennyire volt valósághű, szerettek-e volna abban a korban élni, ők vajon hogyan cselekedtek volna az adott szituációban/ helyzetben különböző karakterek helyében.
Sakk szakkör
A sakkra azt mondják, hogy a "királyok játéka, a játékok királya". Fejleszti a logikai gondolkodást, a produktív képzeletet, a stratégiai- és a taktikai gondolkodást, a problémaérzékenységet és a koncentrációt. A sakk önfegyelemre, becsületességre, önállóságra, a következmények vállalására tanít.
Kerékpáros szakkör
Hazánkban egyre népszerűbb a kerékpározás. Az érdeklődő fiatalokkal a szakkör keretein belül szeretném megismertetni az ehhez kapcsolódó, fontos tudnivalókat elméletben és gyakorlatban egyaránt. Főbb témáink: - helyünk a közlekedésben (írott és íratlan szabályok, KRESZ, közlekedési morál, kultúra) - védőeszközök fontossága és használatuk - műszaki ismeretek (karbantartás, javítás; általános- és célszerszámok használata)
Teremsport szakkör
A mai fiatalok többsége keveset mozog, ezért kollégiumunkban is szorgalmazzuk a rendszeres sportolást az egészséges életmódra nevelés részeként, igyekszünk több lehetőséget teremteni a szabadidő, mozgással történő eltöltéséhez. Célunk, hogy a kollégium lakóinak lehető legnagyobb részét bevonjuk a sportéletbe. A fiatalok körében igen népszerű mozgásforma a labdarúgás és a kosárlabdát is sokan kedvelik. Ezek műveléséhez szerencsére adottak a lehetőségek: időjárástól függetlenül heti rendszerességgel a Boronkay tornacsarnokában kaptunk időpontot.
Útravaló – játékos önismeret
A szakkör gondolkodásra késztet, önmagunkba nézésre ösztönöz, hogy jobban megismerhessük magunkat, társainkat és ez által helyzetünket a közösségben. Nem célja megadni a válaszokat, hiszen a kérdések sem ismertek még. Menetközben jönnek majd elő és minden résztvevőben más és más lesz. Amolyan „Tanulom magam” szakkör ez, aminek a menete és eredménye nagyban a diákok aktivitásától függ. Legtöbb alkalommal játékok során nézhetünk magunkba, de többször kis- vagy játékfilmeken látottakat, hallottakat próbálunk értelmezni, elemezni majd.
Callanetics
A callanetics gyakorlatok különválasztják az egyes izmokat, majd apró, de erőteljes mozdulatokkal mélyen megmozgatják azokat, minél több izomrost bevonásával. Minden izomcsoportot megdolgoztatnak és kinyújtanak, így eredményezik a teljes test egészségét, erejét, rugalmasságát és kitartását, mivel a felszíni izmok mellett a mélyizomrostokat is megdolgoztatják, így képesek a sportos testalkat kialakítására.
A KOLLÉGIUMI SZAKKÖR CÉLJA:
- A szabadidő hasznos eltöltése, önállóságuk növelése.
- A callanetics szabályainak és technikájának elsajátítása.
- Aktív testmozgás.
- Tornázni jó, együtt még jobb!= Közösségépítés.
- Feszültségoldás.
- A mozgás megszerettetése, az egészséges életmódra nevelés jegyében.
- Az esztétikus, rendezett testmozgás további javítása.
- A figyelem fejlesztése.
- Néhány alkalom után a bemelegítési modell elsajátítása, mindennapi alkalmazása.
- Tanév végére a teljes gyakorlatsor önálló ismerete, gyakorlása a nyári szünetben is.
Gasztrokaland szakkör
A szakkör célja, hogy a tanulók megismerjék az alapvető konyhatechnikákat; egyszerűen elkészíthető ételeket.
Főbb témáink: - egyszerű levesek -magyaros ételek -édes sütemények -sós sütemények -hideg ételek -sültek
Kolikondi
A kollégium konditermében változatos mozgásformákat próbálhatsz ki, kialakíthatsz egyéni edzéstervet, ami alkalmazkodik a szakkör hetente egyszeri időpontjához. A rendszeres sport az egészséges élet szerves része, egyben a leghatásosabb önbizalomnövelő.
Kézműves szakkör